ipt type="text/javascript" src="js/lightbox.js">

HETZDORF

Hetzdorf je německá obec ve Středním Sasku. Nachází asi 10 km severně od krajského města Freiberg, mezi městy Niederschöna a Mohorn, přiléhajících k severozápadní straně lesa Tharandt. Městem prochází významný silniční tah B173.

Hetzdorf01

Celkový pohled - Pavel Hypš

První hetzdorfská písemná zmínka se vztahuje k roku 1887, kdy byla samostatná obec registrována pod názvem Hetzdorf Wüsthetzdorf. Část Wüsthetrzdorf je dnes součást sousedního města Niederschöna. Od 16. století probíhal v oblasti Hetzdorfu důlní výzkum, který byl definitivně zrušen roku 1871.

Hetzdorf02

Něco k historii - Pavel Hypš

V jihovýchodní části obce se nacházely dříve přírodní olejové lázně. V jejich místě byl roku 1995 otevřen bazén a vodní park „Sumpfmühle“, ke kterému byla o dva roky později připojena klinika se sanatoriem. Díky tomuto komplexu se Hetzdorf stal vyhledávaným turistickým cílem.

Hetzdorf03

Lázně - Pavel Hypš

V Hetzdorfu je konečná zastávka pro dvě autobusové linky dvou německých dopravních systémů. Linka číslo 333, spadající pod systém VVO Horního Labe, sem jede z Drážďan, a linka číslo 770 z Freibergu je součástí systému VMS Středního Saska.

Hetzdorf04

Autobus - Pavel Hypš

Autor: Pavel Hypš
Zdroje: web vms.de, web vvo-online.de, web wikipedia.de (Hetzdorf (Halsbrücke))
Poslední aktualizace:

TOPlist
aktualizováno: 05.12.2017 22:14:07