ipt type="text/javascript" src="js/lightbox.js">

PŘEZLETICE

Obec Přezletice (německy Prezletitz, lidově též ve variantě Předletice) se nachází v okrese Praha-východ, ve Středočeském kraji. Rozkládá se v sousedství Prahy - Vinoře, asi patnáct kilometrů severovýchodně od centra Prahy a osm kilometrů jihozápadně od města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Žije zde necelých 1200 obyvatel.

Obec - Pavel Hypš

První písemná zmínka o vsi je z roku 1352, kdy ji koupil pekař Pecold Čepice od vdovy Freclina z Posenpacha, hofrychtáře měst královských. Od konce 16. století byly Přezletice připojeny nakrátko ke Ctěnicím. V minulosti spadaly Přezletice vždy do vinořské farnosti a k vinořské škole.

Obec - Pavel Hypš

Jádrem Přezletic je prostranství Horní náves a jihovýchodně od něj souběžná ulice Dolní náves. Mezi oběma návsi stojí obecní úřad. Severovýchodně od centra obce je areál bývalého zemědělského družstva, později využívaný firmou Nowastav.

Obec - Pavel Hypš

Dopravní obslužnost obce zajišťují výhradně autobusy. Hlavním autobusovým spojením je linka číslo 302, svážející k pražským stanicím metra, obdobně jako její předchůdkyně v dobách ČSAD. V pracovní dny ji doplňuje ještě linka číslo 396, jedoucí po pražských satelitech k nádraží Praha – Satalice, a dále většina spojů pokračuje ke stanici metra Hloubětín.

Autobus - Pavel Hypš

Autor: Pavel Hypš
Zdroje: web wikipedia.cz (Přezletice) text Dopravní webovky o lince číslo 302
Text zveřejněn:

TOPlist
aktualizováno: 14.01.2018 06:01:10