ipt type="text/javascript" src="js/lightbox.js">

VIDLÁKOV

Obec Vidlákov najdeme na rozmezí Čech, Moravy a Ruska. Leží na přítoku potoka do řeky, na břehu u studánky. Při posledním sčítání lidu tu nebydlel nikdo, což je průměrný počet obyvatel i z let předešlých.

Příjezdová cesta do obce

První písemná zmínka o Vidlákově pochází z roku 0. Právě v tomto roce tu tajně pokřtili jedno tehdy bezejmenné dítě. Upadla jim při tom louče přímo dítěti na hlavu a při zvolání „ježiši kriste“ je napadlo dítě pojmenovat po tomto nesmyslném výrazu.

Památná voda

Mezi nejvýznamnější památky Vidlákova patří pole, kde se odehrála nějáká velmi významná bitva. Hned vedle něj se nachází louka, kde pravděpodobně kdysi stálo nějáké velmi významné hradiště. Svědčí o tom především mokrá půda.

Hlavní pole

Vidlákov je členěn na čtyři části. Největší a nejvýznamnější je náves, kde nenajdeme nic. Těsně u návsi leží předměstí, kde jsou převážně listnaté stromy. Dříve samostatné obce Borový háj a Ostružinový trs se k Vidlákovu připojili roku 1960.

Předměstí

Do Vidlákova byla zavedena železniční doprava už strašně dávno, ještě před vznikem Rakouska - Uherska. Jelikož tu ale není žádná stanice ani zastávka, nelze v pramenech dohledat přesně datum vzniku. Je jedinou obcí u nás zařazenou do PIDu, IDS-JMK i ZVONu zároveň. Spojení odtud však není nikam.

Žádný vlak tu sice nejezdí, ale je tu víc kolejí, kdyby náhodou

V územním plánu se objevily návrhy na zřízení vidlácké tramvaje, trolejbusu, přívozu, lanové dráhy, eskalátoru, létajícího balonu i heliportu, nedošlo však k realizaci ničeho z toho.

Dobový plán tramvajového vedení

První autobus do Vidlákova dodnes ještě nedojel. Všichni nikdo, kdo tu bydlí, o jeho zavedení bojují již řadu let. Během každoročních optimalzací linkového vedení se této obci však vyhnou všechny městské, regionální, dálkové i mezinárodní linky.

Schéma autobusových linek po poslední optimalizaci

Autor: Pavel Hyš
Editace textu: Tomáš Slavětínský
Zdroje: web wikipedia.cz (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, Olomouc, Parní tramvaj, Lesní jahoda, Noemova archa, Pohlavní choroby, Peroxid vodíku, Telekominunikační zařízení ve vesmíru)
Poslední aktualizace: 1. dubna 2014

TOPlist
aktualizováno: 05.12.2017 22:14:07